Exceli meistriklass: andmeanalüüs ja funktsioonid

Periood: 2 päeva , Koolituskeel: eesti, Õppematerjalide keel: eesti, Õppematerjal: pdf
Exceli meistriklass: andmeanalüüs ja funktsioonid, ei ole eksamit
1.00 TK
Exceli meistriklass: andmeanalüüs ja funktsioonid (2 päeva), 29.12.2020
275 €
+ KM. 20%.

Kirjeldus

Koolituse maht: 16 akadeemilist tundi (2 päeva)

Sihtgrupp: Koolitus on mõeldud edasijõudnud Exceli kasutajatele, sh näiteks analüütikutele, finants- ja müügiinimestele, raamatupidajatele.

Koolitusel osalemise eeldused (soovitavalt): Koolitus sobib õppijale, kellel on head oskused ja kogemused Exceli kasutamisel, läbitud vähemalt Exceli edasijõudnute kursus või kellel on sellega võrdväärsed praktilised oskused.

Koolituse kirjeldus

Koolitusel keskendutakse andmeanalüüsi töövahenditele ning nendega seotud enamvajalikele funktsioonidele. Räägitakse sellest, kuidas õigesti üles ehitada analüüsitavaid tabeleid, neid korrastada, võrrelda ja omavahel ühendada. Töötatakse peamiselt PivotTable´iga, aga uuritakse ka PowerPivoti kasutamise võimalusi. Tutvutakse lähemalt valemite toimimise loogikaga ja töötatakse erinevate andmeanalüüsi ettevalmistavate funktsioonidega.

Praktikas proovitakse, kuidas funktsioone omavahel ühendada, millisel moel saab neid lihtsustada ja pesastada. Osalejad õpivad kasutama olulisemaid otsingu- ja viitefunktsioone, loogika-, finants-, aja- ning loogikafunktsioone. Samuti õpitakse kasutama valemite ja tabelite auditeerimise tehnikaid. Kirsiks tordil on töövahendite Fuzzy Lookup ja PowerQuery tutvustus.

Koolituse käigus luuakse alus oskustele, millega on koheselt võimalik oma töid ja tegemisi Excelis efektiivsemaks muuta ning lihtsustada, kasutada tabeleid turvaliselt ning vähendada vigade tekkimise ohtu. Lisaks antakse kogu koolituse vältel asjakohaseid nõuandeid ning näpunäiteid, kiirklahve ning otseteid, millega oma Exceli oskusi veelgi rikastada.

Koolituse teemad

Sissejuhatus andmetabelitesse ja andmeanalüüsi. Tabelite loomine ja struktuur. Andmete korrastamine, auditeerimine ja kontroll. Sorteerimine ja ADVANCED filtri kasutamine.

Valemite ja funktsioonide toimimise loogika, ühendamine, lühendamine ja pesastamine. Peamiste otsingu-ja viitefunktsioonide (VLOOKUP, INDEX, MATCH, OFFSET jne), loogika-, finants- ja ajafunktsioonide (IF, AND, OR, PMT, FV, PPMT, IPMT, DATE, WORKDAY jne) kasutamine.

PivotTable´i kasutamine andmete analüüsimisel ja kokkuvõtete tegemisel. Andmete grupeerimine ja väljade seadistamine. Arvutatud väljade ja üksuste loomine valemite abil. Sisseehitatud analüüsimeetodite rakendamine. Aruande vormistamine GETPIVOTDATA funktsiooni abil. PivotChart diagramm.

Andmetabelite võrdlemine ja ühendamine Fuzzy Lookup töövahendi abil. Ülevaatlikult: andmetabelite haldamine, sidumine ja ettevalmistamine ning analüüsimine PowerPivot abil; päringute loomine ja andmete importimine PowerQuery abil.

Koolituse eesmärk

Koolituse eesmärgiks on tõsta õppijate Exceli kasutamise oskus uutesse kõrgustesse, muuta igapäevane kasutamine efektiivsemaks ja selgemaks. Samuti tutvustada uusi ja põnevaid tehnikaid, kasulikke töövahendeid ja funktsioone ning erinevaid nippe-trikke igapäevatöö lihtsustamiseks.

Koolituse õpiväljundid

Koolituse edukal läbimisel osaleja:

 • teab, millised on peamised andmeanalüüsi meetodid ning töövahendid Excelis, oskab luua korrektseid tabeleid ja neid ette valmistada;
 • oskab tabelites olevaid andmeid sorteerida, filtreerida ja teostada vigade kontrolli;
 • teab peamisi valemite ja funktsioonide toimimise loogikaid ning oskab kasutada enamlevinud andmeanalüüsi ja tabelite funktsioone;
 • oskab kasutada erinevaid PivotTabel´i võimalusi andmete analüüsimisel ja kokkuvõtete tegemisel ning vormistamisel;
 • teab, kuidas teostada andmetabelite võrdlemist ja ühendamist Fuzzy Lookup töövahendi abil ja milliseid võimalusi pakub andmetabelite töös PowerPivot.

Koolituse lõpetamise tingimused: õpiväljundite saavutamist kontrollitakse ja hinnatakse läbi iseseisva praktilise töö.

 

Koolitushind sisaldab:

 • klassikoolitust;
 • õppematerjale;
 • koolitaja konsultatsiooni õpitud teemade kohta e-posti teel pärast koolitust;
 • tunnistust.

Lisaks pakume:

 • vajadusel tasuta korduskoolitust kui tunned, et mõni oskus vajab täiendamist või pidid endast mittesõltuvatel põhjustel koolituse katkestama;
 • sooje jooke koos küpsistega;
 • lõunasööki igal koolituspäeval.

 

Täiendkoolituse õppekava rühm: arvutikasutusPäevakava

Kuupäev Algus Lõpp Nb!
29.12.202009:3016:00
30.12.202009:0017:00
Tühistamistingimused

Juhul kui Te ei saa osaleda, saate enda asemele saata uue inimese. Kui osalemise registreering tühistatakse vähem kui 14 päeva enne kursuse toimumise algust, tagastatakse 50% kursuse hinnast. Kui kursusele registreerinu ei ilmu koolitusele eelnevalt teavitades, maksustatakse osalejat kogu kursuse hinnaga. Kursusematerjalide kohaletoimetamise eest lisaks 100 eurot. Tühistamistasud kehtivad ka haigusjuhtude korral.

Soovite lisada enda koolituse või sündmuse Oppia.ee keskkonda?

Võta ühendust!