Juurdepääsetavus veebis

Periood: 1.0 päeva
Koolituse hinnastus
Ühe treeningmooduli hind on 750 EUR + KM. Kui võtate 5 moodulit korraga, siis saate 15% allahindlust. Hind kehtib kuni viiele osalejale.

Kirjeldus

Eakamatel kasutajatel on tihtipeale probleeme nägemisega, mis mõnikord veebilehtede kasutamise keerukaks teeb. Samuti on neil ka aegunud kasutusharjumused. Nad ei tunne uuemaid disainimustreid või ei ole nendega harjunud.

Kui mõtlema hakata, siis on tänapäevane veebidisain veebi kasutamise päris keeruliseks teinud. Teatud ekraane on päevavalguses raske lugeda. Kord on pilt tume, kord hele, kord jälle peegeldab. Lisaks on ka tekst ise tihtipeale liiga väikeses fondis ning menüüd raskesti navigeeritavad.

Ligipääsetavus veebis - kaks inimest istuvad ja vaatavad laual olevat dokumenti

Meie eesmärgiks on luua veebilehti nii, et neid suudaksid kasutada nii noored, keskealised, eakad kui ka erivajadustega inimesed. Tegemist on valdavalt WCAG 2.0 nõuetele vastavuse hindamise koolitusega. 

Oma hinnangute ja testide tegemine on suurepärane õppekogemus. Tihtipeale olete tunnistajaks probleemidele, mille olemasolust te teadlik ei olnudki. Just sellepärast ongi ligipääsetavus oluline.

Praktilises töötoas te:

  • Õpite tundma kõiki vajalikke töövahendeid ja metoodikaid
  • Õpite ligipääsetavuse teste ise läbi viima
  • Õpite tundma erinevaid hindamistehnikaid ja heuristikuid
  • Saate teada, kuidas õpitut oma igapäevatöös rakendada

Ligipääsetavus on WWW Konsortiumi (W3C) poolt reglementeeritud, mis tähendab, et selle õppimine ja rakendamine on üpris kerge ja sirgjooneline protsess. Võtke meiega ühendust ja koostame just teile sobivaima koolituspaketi.Soovite lisada enda koolituse või sündmuse Oppia.ee keskkonda?

Võta ühendust!